Bitcoin i obecne aktywa kryptowalutowe nie przetrwają: szef Banku Anglii

Andrew Bailey powiedział na Światowym Forum Ekonomicznym, że nie sądzi, aby istniejące kryptowaluty miały odpowiednią konstrukcję lub zarządzanie, aby przetrwać próbę czasu.

Andrew Bailey jest prezesem Banku Anglii, banku centralnego Wielkiej Brytanii.
Wziął udział w panelu Światowego Forum Ekonomicznego zatytułowanym „Resetting Digital Currencies“.

Powiedział panelowi, że nie sądzi, aby „trwała cyfrowa waluta“ została jeszcze zaprojektowana.

Przemawiając podczas panelu Światowego Forum Ekonomicznego na temat „Resetting Digital Currencies“, prezes Banku Anglii Andrew Bailey powiedział, że żadna z istniejących walut cyfrowych nie ma projektu i zarządzania, aby trwale wpłynąć na globalne finanse.

Zapytany o to, czy waluty cyfrowe w ostatnich latach zmieniły swój kierunek, jeśli chodzi o sentyment i użyteczność, Bailey odpowiedział: „Nie, nie sądzę, żebyśmy jeszcze tam byli. Nie sądzę, że kryptowaluty w swojej pierwotnej formie są tym.“ Zamiast tego, powiedział, jest „cała kwestia tego, że ludzie mają pewność, że ich płatności będą dokonywane w czymś o stabilnej wartości, co, jak mówi lekcja historii, ostatecznie łączy się z tym, co nazywamy walutą fiat“.

Bailey powiedział jednak, że jest tu miejsce na innowacje, dlatego ważne jest, aby kontynuować dyskusję na temat stablecoinów, które są walutami cyfrowymi zaprojektowanymi tak, aby utrzymywać swoją wartość względem innej waluty, oraz cyfrowych walut banku centralnego, które byłyby aktywami emitowanymi przez rząd.

Andrew Bailey kieruje brytyjskim bankiem centralnym od marca ubiegłego roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy prezesa, a następnie szefa brytyjskiego regulatora rynku papierów wartościowych – Financial Conduct Authority. Główną troską Bailey’a jest więc regulacja, która, jak powiedział, „ma służyć interesowi publicznemu“.
Bądź pierwszym, który wypróbuje nasz token nagrody.

Zarabiaj tokeny pasywnie jak czytasz. Wydajcie swoje tokeny w naszym sklepie z nagrodami.

Bailey zwrócił uwagę na trzy obszary związane z cyfrowymi walutami, w których występują kwestie regulacyjne, które muszą być pogodzone z interesem publicznym: zapewnienie stabilności wartości (co jest ważne nie tylko dla płatności, ale także dla interoperacyjności), możliwość zwalczania przestępstw finansowych oraz zachowanie prywatności danych osobowych.

Komentarze Bailey’a pokrywają się z komentarzami Lloyda Blankfeina, byłego prezesa Goldman Sachs, który powiedział o Bitcoinie w Squawk Box CNBC, „Gdybym był regulatorem, byłbym w pewnym sensie hiperwentylowany z powodu jego sukcesu w tej chwili i uzbroiłbym się w broń, aby sobie z nim poradzić.“

Podobnie jak Bailey, Blankfein jest sceptycznie nastawiony do potencjału Bitcoina jako metody płatności, biorąc pod uwagę jego zmienność, a także jego wykorzystanie jako magazynu wartości.
Były prezes Goldman Sachs: Regulacje ‚osłabią‘ Bitcoina

„To magazyn wartości, który może poruszyć się o 10% w ciągu jednego dnia – jeśli zgubisz kod lub stracisz kawałek papieru, jest on stracony na zawsze“ – powiedział Blankfein.

Podobnie, dopóki niektóre podstawowe kwestie dotyczące aktywów cyfrowych nie zostaną rozwiązane, Bailey nie wskoczy do kryptowalutowego wagonu – niezależnie od tego, jak wysoko sięgają rynkowe kapitały.

„Nie myśl, że technologia jest ważniejsza od interesu publicznego“ – powiedział. „Tak nie jest.“